Ukupno: 920264
Učitelji i ravnatelj škole sudjelovali u stručnom usavršavanju održanom u našoj školi 16.02.2016.
Autor: Krunoslav Sakač, 18. 2. 2016.

Učitelji naše škole su bili pozvani od strane voditeljice školskog aktiva RN, učiteljice Sonje Nekić, na uvodno stručno predavanje na temu: PBS junior-mala akademija aktivnog življenja koje su nam prezentirali voditelji Ana-Marija Jagodić Rukavina i Tomislav Rukavina. Učitelji su imali priliku učiti o vrlo važnim navikama pravilnog držanja, sjedenja i disanja koje mogu prenijeti učenicima s kojima svakodnevno rade u učionicama ili dvorani za TZK. Susret je zabilježen i fotoaparatom pa kliknite na fotogaleriju i pogledajte kako nam je bilo.

PBS Junior program

Program PBS Junior osmislila je magistra kineziologije Ana-Marija Jagodić Rukavina čiji je desetogodišnji rad s djecom na korekciji lošeg držanja i osvještavanja tijela ovim programom dobio novu dimenziju.
Bazira se na razvoju zdravlja kralježnice, pravilnom držanju i kretanju (hodanje, trčanje, sjedenje, stajanje, čučanj, sagibanje...) te spretnosti kroz bazične i sportu specifične motoričke zadatke.
Posvećeni smo inovativnom i zabavnom praktičnom radu koji djecu istovremeno zabavlja, ali i motivira za pozitivan stav prema školi, sportu i društvu. Želimo djeci prebaciti fokus sa stresnog, ubrzanog, virtualnog i statičnog života na njih same i ponuditi im rješenja kako da postanu zdraviji i sigurniji članovi društva.
U programu koji se provodi individualno ili u malim grupama (3 do 5), obrađuju se sve bazične motoričke sposobnosti često nedovoljno razrađene kroz igru i u školi, a od iznimne su važnosti za uspjeh u sportu. Uz to, program uključuje osnove edukacije iz područja zdrave prehrane, anatomije lokomotornog sustava, fizioloških procesa u razvoju dječjeg organizma te psihološke teme koje obrađuju osviještenost, samopouzdanje, motiviranost, neverbalnu komunikaciju, emocije i pozitivan stav mladih ljudi prema životu.

tekst i fotografije: učiteljica Sofija Štefanac Klobučar