Ovaj mjesec: 1972
"Shema školskog voća i povrća"
Autor: Danijela Jalžabetić, 9. 3. 2016.

U knjižnici naše škole 7. ožujka 2016. godine održano je predavanje za učenike petih razreda na temu Shema školskog voća i povrća. Predavanje su održali dipl.ing. agronomije Marija Prnjak i gospodin Dražen Čačić iz Savjetodavne službe. Učenici su imali prilike čuti koliko je važno svakodnevno konzumirati svježe voće i povrće, kakve su prehrambene navike pogrešne i kako ih ispraviti.

Cilj Sheme školskog voća i povrća je oblikovanje prehrambenih navika djece i ograničavanje unosa hrane s visokim sadržajem masti, šećera i soli kako bi se spriječila debljina i bolesti uzrokovane neadekvatnom prehranom te omogućavanje školskoj djeci dodatnog obroka svježeg voća ili povrća.