Osmaši posjetili Prirodoslovno-matematički fakultet Sveučilišta u Zagrebu
Autor: Danijela Jalžabetić, 20. 4. 2016.

Zainteresirani učenici osmih razreda u pratnji profesorice fizike Ana-Marije Horvat 15. travnja 2016. godine sudjelovali su na Danu otvorenih vrata  Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Nastavnici PMF-a nastojali su posjetiteljima na zanimljiv način prezentirati prirodne znanosti.

Otvorili su vrata laboratorija od jutra do kasnih noćnih sati za sve zainteresirane građane sa željom da im se na popularan način i uz puno mašte prezentira ono najzanimljivije iz područja istraživanja. Program je sadržavao mnogo raznovrsnih predavanja, prezentacija, demonstracija, radionica, igara, kvizova i interaktivnih izložbi iz područja biologije, kemije, fizike, geologije, geografije i geofizike tako da su naši učenici imali prilike vidjeti zabavnu stranu fizike.

Matea Ćurić, 8.c