Škola u prirodi/Škola plivanja
Autor: Krunoslav Sakač, 12. 5. 2016.

Učenici četvrtih razreda imali su od 02. do 06. svibnja 2016. Školu u prirodi i Školu plivanja u mjestu Banjole nadomak  Pule.

Učenici su  zajedno sa svojim učiteljicama i učiteljima  bili smješteni u hotelu Centinera. Školu plivanja i obuku neplivača vodili su profesori tjelesne i zdravstvene kulture Ana Srdinić i Bojan Jelenić. Svi učenici su uspješno završili obuku plivanja i zadnji dan su primili  diplome za plivanje. Održana su među razredna natjecanja u plivanju za djevojčice i dječake .Najbolje rezultate ostvarili su učenici: Ema Beljo (4.a) i Kian Petrović Kovačić (4.d).Čestitamo im na osvojenome prvom mjestu, ali čestitamo i ostalim natjecateljima svih četvrtih razreda.

Osim škole plivanja, učenici su imali razgled Roča, prekrasnog slikovitog mjesta u unutrašnjosti Istre, zatim Nacionalnog parka Brijuni, grada Pule, Rovinja te Opatije.

Djeca nisu krila oduševljenje posjetom Akvariju u Puli, ljepotama morskog svijeta te prošlošću Brijuna i pulske Arene.

Učenici su se zabavljali i u večernjim satima odlaskom u „disco“ u sklopu hotela.

Djeca su se međusobno družila i stekla  nova prijateljstva, ali prije svega vježbali samostalnost i odgovornost daleko od roditeljskog doma.

Škola u prirodi završila je dolaskom u Dugo Selo u petak 06.05. u kasnim poslijepodnevnim satima na radost roditelja koji su u velikom iščekivanju dočekali svoju djecu.

SLIKE

Sonja Nekić