Članovi učeničke zadruge posjetili Mađarsku
Autor: Danijela Jalžabetić, 30. 5. 2016.

U sklopu međunarodne suradnje učeničkih zadruga, organiziran je posjet učeničkih zadruga naše županije hrvatsko-mađarskoj školi u Bizonji.  Jan Boran Crnčec (6.d) i Bruno Kolar (6.d), predstavnici učeničke zadruge naše škole, učeničke zadruge „Martinovac“ u pratnji učiteljice likovne kulture Martine Gracin prošli su tjedan bili u tom posjetu Mađarskoj.

Polazak je bio u ponedjeljak 23.5. u ranim jutarnjim satima. Nakon dolaska u Bizonju, učenici iz Hrvatske imali su priliku upoznati svoje domaćine kroz razne igre i druženje. Druženje s domaćinima uključivalo je i večernji ples za učenike u dvorani škole, te razgovor profesora bizonjske škole i voditelja učeničkih zadruga Zagrebačke županije. Osim razgleda Bizonje, ovaj trodnevni posjet uključivao je i razgled grada po imenu Mosonmagyaróvár, gdje se, pored lijepe gradske jezgre, razgledao i gradski muzej sa predmetima hrvatske kulturne baštine te interaktivni muzej Futura.

Nakon odlaska iz Mađarske, na putu kući ostvaren je i posjet Bratislavi. Taj je posjet uključivao i posjet maloj privatnoj keramičkoj radionici u Malim Karpatima, gdje su učenici mogli vidjeti proces izrade suvenira od ručno rađene keramike. Putujući kroz Austriju, učenici su se 25.5. u kasnim večernjim satima vratili u Hrvatsku obogaćeni lijepim dojmovima i novih prijateljstavima.