Ukupno: 920201
Naša škola proglašena naj-filantrop školom u Hrvatskoj
Autor: Danijela Jalžabetić, 22. 3. 2017.

Na završnoj svečanosti projekta „Razvoj filantropske kulture u Hrvatskoj“  održanoj u petak, 17. ožujka 2017. godine, u Centru kulture – KNAP u Zagrebu naša škola proglašena je naj-filantrop školom u Hrvatskoj.  Certifikat naj-filantrop škole preuzeli su učenici naše škole i koordinatorica cijele inicijative, socijalna pedagoginja naše škole Nena Franić, te ravnatelj Branko Goleš.  U ovom projektu, u organizaciji Regionalne zaklade za lokalni razvoj Zamah uz partnere “Slagalicu” – Zakladu za razvoj lokalne zajednice iz Osijeka, te Udrugu Blank iz Zagreba, sudjelovalo je 40 škola iz središnje i istočne Hrvatske.

Na Međunarodni dan volentera, 5. prosinca 2016. godine, u našoj školi osnovan je Filantropski klub „Klica sreće“, a prvu akciju sakupljanja plastičnih boca nazvali smo „Boca sreće“.  Do Božića 2016. godine učenici i djelatnici naše škole te građani našega grada svakodnevno su donosili plastične boce i limenke. Novčana sredstva prikupljena od plastičnih boca namijenili smo za potrebe Dnevnog centra Stančić i za obitelji učenika slabijeg imovinskog stanja. I prije ove akcije naša škola sudjelovala je u nizu humanitarnih akcija kao što su: posjeti staračkom domu, akcija Mislimo jedni na druge,  akcija Moja dva kruha, suradnja s različitim udrugama, Caritasom, Crvenim križem i mnoge druge. Naše filantropske aktivnosti počele su s osnutkom škole.

Ponosni smo na ovo priznanje, na naš Filantropski klub- njegovu voditeljicu Nenu i sve članove,  i veselimo se svim akcijama u kojima ćemo sudjelovati kako bismo nastavili biti pokretači dobrih promjena u našoj zajednici.

Katarina Kramer, 7.c