Ukupno: 920222
Jadranka Čunčić - Bandov posjetila našu školu
Autor: Danijela Jalžabetić, 1. 11. 2017.

Učenici nižih razreda naše škole 31. listopada 2017. godine uživali su u scenskom nastupu književnice Jadranke Čunčić - Bandov. Književnica je oduševila sve prisutne izvedbom svojih igrokaza. Susret s književnicom bio je razigran, pun smijeha i radosti za sve prisutne. Njezini igrokazi nalaze se u Čitankama za osnovnu školu.

Jadranka Čunčić -  Bandov rođena je 1956. godine u Zagrebu. Djetinjstvo je  provela  u  Kućama nedaleko Velike Gorice. Osnovnu školu polazila je u Vukovini, a Školu za odgajateljice završila je u Zagrebu, gdje je na Filozofskom fakultetu diplomirala povijest umjetnosti i češki jezik.

Još kao učenica Škole za odgajateljice uključila se u rad lutkarskog kazališta Kvak, gdje je bila svestrano angažirana — od pisanja igrokaza do glume i animacije. Zahvaljujući dugogodišnjem lutkarskom iskustvu, danas predstavlja vlastite igrokaze djeci kroz lutkarske kolaž-predstave.

Igrokazi su joj objavljeni u raznim zbornicima, priručnicima, čitankama i časopisima za djecu te u antologiji hrvatskoga dječjeg igrokaza. Do sada je objavila zbirke: Razgovori u travi; Od jarca do komarca; Igre sa zmajevima; Šale, trice, zvrndalice; Puž na raskrižju te slikovnicu Iju-ju i strip-album Boduljko i Žbunika. Igre sa zmajevima uvrštene su u lektiru za četvrti razred osnovne škole.

(podaci preuzeti sa internetske stranice www.verbum.hr)