Učenici naše škole posjetili Zajednicu Cenacolo
Autor: Danijela Jalžabetić, 10. 11. 2017.

Učenici osmih razreda naše škole 10. studenoga 2017. godine posjetili su Zajednicu Cenacolo u Vrbovcu u pratnji učiteljica Verice Mijatović, Mirele Marić-Šimunović te Mirne Štimac. Pred Zajednicom su ih dočekala dva mladića te su im pokazala imanje. Kako je cilj Zajednice pomoći bivšim ovisnicima da ponovno izgrade svoje živote, članovi Zajednice žive u zajedništvu i od rada vlastitih ruku. Na imanju imaju domaće životinje poput krava, konja i kokoši. Također, proizvode keramiku. Nakon razgledavanja, učenici su pogledali  video uradak o imanju i Majki Elviri koja je osnovala Zajednicu te su čuli puno životnih priča o borbi s nekom vrstom ovisnosti koju su im ispričali mladići iz Zajednice. Učenici su se vratili u Dugo Selo upoznati opasnostima ovisnosti.

Zajednica Cenacolo nastala je 16. srpnja 1983. godine.  Započela ju je časna sestra Elvira Petrozzi, danas poznata kao Majka Elvira. Svrha zajednice je pomoći osobama koje su uništile svoj životni put nekom ovisnosti ili jednostavno ljudima koji su izgubili pravi put u svojem životu.

Josip Ratković, 8.c

Katarina Kramer, 8.c