Ukupno: 920262
mBot radionica
Autor: Krunoslav Sakač, 30. 11. 2017.

U srijedu 29.11.2017. u informatičkoj učionici naše škole održana je radionica iz robotike. Radionicu je organizirao Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM) u sklopu projekta Croatians Makers liga.

Radionicu je vodio prof. Vlado Lendvaj iz IRIM-a uz pomoć našeg prof. informatike Krunoslava Sakača. Na dvije održane radionice sudjelovalo je 40-ak učenika petih i šestih razreda. Učenici su na radionici imali prilike isprobati i programirati mBot robote. Učenici su pokazali interes za robotiku, bilo im je jako zanimljivo, zabavno i poučno. Naša škola se ove školske godine prijavila za sudjelovanje u Croatians Makers ligi u sklopu čega će nam IRIM donirati 5 mBot robota koje željno iščekujemo. U našoj foto galeriji pogledajte slike koje će vam dočarati atmosferu i oduševljenje učenika na radionici.