Ukupno: 920246
Sudjelovanje na dodjeli Državne nagrade za humanitarni rad u 2017. godini
Autor: Krunoslav Sakač, 21. 12. 2017.

Danas je u Ministarstvu za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku u Zagrebu održana je Svečana sjednica Odbora za dodjelu Državne nagrade za humanitarni rad i dodjela Državne nagrade za humanitarni rad u 2017. godini kojoj su prisustvovali ravnatelj i socijalna pedagoginja naše škole.

Na prijedlog Gradskog društva Crvenog križa Dugo Selo, Grad Dugo Selo predložio je OŠ „Ivan Benković“ za Državnu nagradu za humanitarni rad u 2017. godini. Iznimno smo ponosni što je zajednički rad naših učenika, učitelja, roditelja i svih naših sugrađana kroz „Noinu stazu“ prepoznat te smo imali priliku biti kandidati za državno priznanje među pojedincima i ustanovama te udrugama koji su svoj dugogodišnji rad posvetili plemenitom cilju, pomaganju najpotrebitijima.

Odlukom Odbora, ove je godine Državna nagrada za humanitarni rad u kategoriji Nagrada za životno djelo dodijeljena gdinu Zorislavu Bobušu, liječniku opće medicine iz Zagreba, za četrdesetak godina humanitarnog djelovanja u kojem je neumorno radio na senzibilizaciji javnosti i pružanju pomoći pri zapošljavanju osoba s invaliditetom.

U kategoriji Godišnja nagrada za humanitarni rad za 2017. godinu, Odlukom Odbora, dodijeljene su tri Državne nagrade za humanitarni rad: sestri Jeleni Lončar, ravnateljici Caritasa zagrebačke nadbiskupije, Katoličkoj udruzi „Kap dobrote“ iz Zagreba, koju predstavlja predsjednica Udruge, gđa Ana Kekez te Udruzi volontera Podravke – PULS iz Koprivnice, čija je predstavnica članica Upravnog odbora Udruge, gđa Petra Čolig.

Više informacija i slika sa svečanosti dostupno je na http://www.mspm.hr/vijesti-8/dodijeljene-drzavne-nagrade-za-humanitarni-rad-u-2017-godini/8860 .