Ukupno: 920183
Obilježavanje Nacionalnog dana prevencije vršnjačkog nasilja - Dan ružičastih majica 2018.
Autor: Danijela Jalžabetić, 28. 2. 2018.

Naša škola priključila se obilježavanju Nacionalnog dana prevencije vršnjačkog nasilja koji se svake godine obilježava zadnje srijede u veljači, a ove godine to je 28. veljače 2018. Na inicijativu Centra za edukaciju i prevenciju nasilja 2014. godine u Hrvatskoj se po prvi put obilježio Dan ružičastih majica, a 2017. godine proglašen je Nacionalnim danom. Iste godine broj sudionika narastao je na više od 1 200 000, a svake godine broj se povećava. Ideja o Danu ružičastih majica nastala je u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegove školske kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

U našoj školi ćemo ovaj dan obilježiti radionicama u svim razrednim odjelima na temu prevencije vršnjačkog nasilja, tolerancije, prijateljstva i suradnje. Za učenike je organiziran ples, a svi razredi će svoje poruke mira i prijateljstva zapisati na ružičaste majice na panoima u holu škole.

Danas smo gotovo svi, učenici i djelatnici, u ružičastim majicama u znak podrške prevenciji vršnjačkog nasilja, ali svi zajedno moramo raditi na tome da u našoj školi mir, prijateljstvo i suradnja budu vrijednosti koje njegujemo svaki dan i da svi glasno kažemo „NASILJE PRESTAJE OVDJE!“.