Sunčani dan u Beču
Autor: Krunoslav Sakač, 23. 4. 2018.

U petak 20. travnja učenici naše škole koji kao izborni predmet i drugi strani jezik uče njemački jezik, njih sedamdesetak, posjetili su glavni grad Austrije. Izlet je počeo ranim buđenjem i polaskom u pet sati ujutro.

Do Beča smo došli oko podne i odmah posjetili dvorac Schönbrunn. U nekadašnjem središtu Austrougarskog Carstva taj je dvorac bio ljetna rezidencija carske i kraljevske obitelji. U razgledu nazvanom Imperial Tour obišli smo dio tog velebnog zdanja od 1441 sobe, saznali kako su živjeli najpoznatija bečka carica Elisabeth, poznata kao Sissi i car Franz Joseph. Tu smo pronašli i razne zanimljive suvenire, igračke i sitnice s obilježjima carskog dvora i Austrije.

Zatim smo razgledali ostale građevine u Beču, od Hofburga, carske palače, zgradu parlamenta, kazališta i sveučilišta. Razgled smo završili posjetom Prirodoslovnom muzeju u kojem nas se dojmio kostur dinosaura, ali i njegov „oživljeni“ prikaz te brojne druge životinje koje se ne vide svaki dan.

U Dugo Selo vratili smo se puni dojmova kasno navečer, u 23 sata. No, svakome preporučujemo ovaj izlet i Beč u proljeće.

SLIKE

prof. Lidija Vešligaj