Ukupno: 920256
Učenici naše škole posjetili Krašić
Autor: Danijela Jalžabetić, 9. 5. 2018.

Učenici naše škole 7. svibnja 2018. godine u pratnji vjeroučiteljice Verice Mijatović posjetili su župu Presvetoga Trojstva u Krašiću i  kuću gdje je  nadbiskup Alojzije Stepinac bio u kućnom pritvoru. Učenici su se imali prilike upoznati sa životom blaženog Alojzija Stepinca te saznati mnoge zanimljivosti iz njegovog života. Najviše su ih se dojmili neki osobni predmeti koje su mogli vidjeti.

Krenuli smo oko 8 sati ujutro i nakon vožnje autobusom stigli  do župe Presvetoga Trojstva gdje nas je dočekala časna sestra Katarina koja nam je ispričala o životu Alojzija Stepinca.  S. Katarina nam je ispričala kako je tadašnja milicija strogo čuvala bl. Stepinca te da mu nije bilo dozvoljeno komunicirati s Biskupijom ni s kime tko nije boravio u Krašiću, ali da su se svećenici i novinari služili raznim trikovima da zaobiđu stražu i susretnu se s blaženikom. Vrijeme provedeno u Krašiću Stepinac je iskoristio za molitvu i služenje sv. Mise. Svakodnevno je dugo molio i razmišljao pred Svetohraništem. Klecalo koje je koristio i danas se nalazi u Crkvi Krašića.

Jako se volio družiti s djecom i mladeži. Izmjenjivati s njima razmišljanja, a za nagradu im je davao bombone koje bi mu donosile časne. Tako da je postao posebnim zaštitnikom učenika i studenata.

Mons. Franjo Kuharić donio je relikvije bl. Alojzija Stepinca koje u crkvi zauzimaju posebno mjesto.

Učenici su u grupama obišli kuću u kojoj je  Alojzije Stepinac proveo svoje posljednje dane slobode i života te napravili malu stanku u prirodi.

Nakon stanke, krenuli su na pobožnost križnoga puta i zajedno molili od postaje do postaje – Stepinčevim putem.

I na kraju smo se svi počastili odlaskom u McDonald’s i krenuli nazad prema Dugom Selu.

Nika Lokmić, 8.a                                 SLIKE