Ukupno: 920150
Upisi u 1. razred osnovne škole - obavijest
Autor: Branko Goleš, 25. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

obavještavamo vas da nastavljamo s planiranim aktivnostima vezanim uz upis djece u 1. razred. Oni roditelji koji su već ranije dogovorili termin testiranja u školi bit će kontaktirani od strane stručne službe, a ostali roditelji, koji dosad nisu zakazali termin testiranja, mogu svoj termin dobiti pozivom na broj 091-621-2338. Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta u školi provest će se u periodu od 27. svibnja do 9. lipnja 2020. godine.

Zbog propisanih mjera zaštite, utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta provest će se uvažavajući sljedeće upute.

U pratnji smije biti samo jedan roditelj. Djetetu i sebi prije polaska potrebno je izmjeriti temperaturu – roditelj ili dijete s povišenom temperaturom ili s respiratornim tegobama neće biti primljeni. Obavezna je dezinfekcija ruku na ulazu u školu. Roditelj i dijete trebaju doći točno na vrijeme i ne zadržavati se poslije testiranja u školi. Kako bismo umanjili mogućnost kontakta s drugim roditeljima i djecom, važno je pridržavati se dobivenog termina.

Molimo vas da na testiranje u školu donesete ispunjeni Upitnik za roditelje koji se nalazi u privitku ove obavijesti. Ukoliko niste u mogućnosti donijeti ispunjeni upitnik, ispunit ćete ga u školi. Također, u slučaju bilo kakvih nejasnoća kod ispunjavanja dokumentacije, na neodgovorena pitanja iz upitnika moći ćete odgovoriti i u školi. Ako za dijete postoje relevantni zdravstveni nalazi (vezano uz neke teškoće), molimo da i njih donesete.

Roditelju će biti potrebna kemijska olovka pa molimo da iz higijenskih razloga ponesete svoju. Procjena će se obavljati u uredu socijalne pedagoginje (na katu), a procjenu djeteta obavljat će stručni suradnici škole. Tijekom postupka nastojat ćemo zadržavati fizički razmak između nas i djeteta. Roditelj će za vrijeme testiranja djeteta biti ispred učionice i predati papire koje ste pripremili te pričekati završetak testiranja djeteta. Svako dijete će na testiranju dobiti svoju olovku koju će na kraju ponijeti kući.

Zahvaljujemo na razumijevanju!

Stručni suradnici