Ovaj mjesec: 1939
Dan ružičastih majica – srijeda 24.2.2021.
Autor: Danijela Jalžabetić, 23. 2. 2021.

Dragi učenici, učitelji i roditelji,

sutra, 24.2., tradicionalno obilježavamo Dan ružičastih majica te vas pozivamo da se pridružite obilježavanju Nacionalnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Dan ružičastih majica najpoznatiji je program prevencije vršnjačkog nasilja u Hrvatskoj u kojem sudjeluje više od dva milijuna sudionika. 2017. godine od strane hrvatskog Sabora proglašen je kao Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja na prijedlog Centra za edukaciju i prevenciju nasilja.

Sudjelovati u njemu može apsolutno svatko. Ne moraš donirati novac, zvati telefone i slično. Obuci ružičasto. Sudjelovanje u obilježavanju Dana ružičastih majica mogu ostvariti i oni koji ne nose ružičastu majicu. Da, tako je! Što sve možeš učiniti da podržiš ovaj pokret i kažeš NE nasilju?

• nosi ružičastu majicu
  • fotkaj se s našim natpisom u znak podrške uz hashtag #NasiljePrestajeOvdje
  • napiši kratku pjesmicu
  • organiziraj aktivnosti u svojoj školi, radnom mjestu ili na nekom drugom mjestu