Marljivi Briljantinci
Autor: Danijela Jalžabetić, 3. 2. 2014.

2. veljače bila je još jedna u nizu radna nedjelja za Briljantince, samo ovaj put malo drukčijeg karaktera. U posjet su nam došle pjevačica Ivana Husar i operna mezzosopranistica Martina Tomčić te poznati hrvatski glumac Vedran Komerički kako bi održali pjevačko-glumačku  radionicu i time nas podržali u ovome što radimo.

Radionica je trajala puna tri sata, od toga su prva dva bila posvećena pjevanju. Ivana Husar i Martina Tomčić vode Husar & Tomčić školu pjevanja i svoje široko znanje o vokalnim tehnikama pokušale su sažeti u ta dva sata kako bi pomogle svima da se pravilnije držimo, pjevamo i dišemo. Nismo mislili da je pjevanje sport koji zahtijeva svakodnevno treniranje, ali „dovoljno je vježbati i pet minuta dnevno”, kako su one same rekle, da se vide rezultati. Zadnji sat je bio posvećen glumi. Vedran nam je na jedan jako zanimljiv način objasnio kako svaki pokret na pozornici treba biti logičan te da su likovi iz predstave ljudi koji razmišljaju i djeluju baš kao i mi. Ne ćemo  zaboraviti njegov savjet preuzet iz košarkaškog žargona: "Ne možeš zakucati prije nego dobiješ loptu."

Jako smo im zahvalni što su odvojili svoje slobodno vrijeme za nas, a to nam daje dodatan vjetar u leđa jer nam govori da je ovo što radimo uistinu pravi put. Sada je na nama da iskoristimo sve savjete koje su nam dali i da se još više potrudimo kako bismo ovu našu briljantinsku priču doveli do savršenstva. Samo nebo je granica!

Ivana, Martina i Vedrane, hvala vam još jednom!

Napisala: Željka Vlainić