Narukvice prijateljstva za Afriku
Autor: Danijela Jalžabetić, 3. 3. 2014.

Kupnjom narukvica prijateljstva tijekom veljače učenici naše škole su prikupili 7 400 kuna za sirotište Mali dom u Subukiji u Keniji.

Sirotište Mali dom osnovao je naš najmlađi misionar fra Miro Babić prije desetak godina. Fra Miro vodi župu sv. Franje Lower Subukia gdje brine o petnaest tisuća ljudi od kojih su polovica katolici. Fra Miro brine o svima i kaže: "Čovjek je čovjek".

U Malom domu su smještena djeca s invaliditetom i ostala napuštena djeca. Imati dijete s invaliditetom u Keniji je sramota. Takva djeca su često neželjena, ona su sramota za obitelj, roditelji ih stavljaju u kut kuće ili ostavljaju. Fra Miro tu djecu zbrinjava u Malom domu, pružajući im hranu,krov nad glavom, školovanje, drugim riječima osigurava im život dostojan čovjeka. U Malom domu živi osamnaestero djece od 4 do 25 godina. Fra Miri pomažu brojni volonteri iz Hrvatske i svijeta.
Trenutni cilj fra Mire je obnoviti školu sv. Franje za 200 djece jer, kaže on: „ obrazovanje je jedina nada za bolji život te afričke djece". Sredstva za zbrinjavanje siročadi i obnovu škole skuplja od izravnih uplata i od prodaje narukvica.

Ako želite saznati više o Malom domu, možete pogledati na facebook stranici Mali dom:

(https://www.facebook.com/Malidom.Africa)

i na linku:

Narukvice prijateljstva još možete naručiti kod vjeroučiteljica od 3. do 7. ožujka 2014.

Zahvaljujemo svim učenicima, roditeljima i nastavnicima koji su sudjelovali u ovom humanitarnom projektu kupnjom narukvica prijateljstva.

Karolina Hrastović