Predavanja za učenike šestih razreda u sklopu programa „Zajedno više možemo“
Autor: Danijela Jalžabetić, 11. 3. 2014.

U ponedjeljak i utorak u našoj školi su održana predavanja za učenike šestih razreda u sklopu programa „Zajedno više možemo“ i njegova potprograma „Prevencija i alternativa - PiA“ koje provode djelatnici policijske postaje Dugo Selo.

„Prevencija i alternativa“ (skraćeno PiA) je program kojemu je cilj upoznati  i informirati učenike o opasnosti zloupotrebe opojnih droga i alkohola te neprimjerenom vandalizmu i nasilničkom ponašanju. Problem ovisnosti među mladima je sve više u porastu, a upoznavanje učenika s njihovim štetnim djelovanjem pokušaj je sprječavanja ulaska mladih u svijet ovisnosti. Cigarete, alkohol i droga postaju sastavni dio odrastanja velikog broja mladih koji nisu ni svjesni svih štetnih utjecaja koje neki oblik ovisnosti ima za njihov život.