Predavanja za učenike osmih razreda o njezi i zdravlju zubi
Autor: Danijela Jalžabetić, 8. 4. 2014.

U sklopu nastave biologije za učenike osmih razreda održana su 7. travnja 2014. godine predavanja o njezi i zdravlju zubi i usne šupljine. Predavanja je, na poziv profesorica iz biologije Nevenke Radulović i Irene Milišić, održala doktorica stomatologije Viktorija Runac. Naši osmaši su na ovaj način utvrdili gradivo iz biologije, ali i potvrdili koliko je važno voditi računa o pravilnoj njezi i zdravlju zubi.

Donosimo zapažanja učenika.

Doktorica Runac bila je izrazito stručna i temeljita u svome predavanju. Ne samo da nas je naučila o pravilnoj njezi i zdravlju zubi, nego nam je i pomogla u boljem savladavanju gradiva iz biologije. Doktorica Rinac uključila je i nas učenike u predavanje postavljajući nam pitanja pa smo svi sudjelovali i pozorno slušali.

Mihael Željko Crnčec, 8.d

Doktorica Runac obavila je dobar posao u izlaganju o našim zubima i održavanju higijene jer nam je skrenula pozornost na opasnosti koje prijete ako zanemarimo redovito pranje zubi. Bila je kratka i jasna te vjerujem da je ostavila dobar dojam na učenike. Smatram da ćemo svi nakon ovog predavanja malo ozbiljnije shvatiti brigu o vlastitim zubima.

Rebeka Klaus, 8.d