Svečani prijem "Zvjezdanih puteva" kod gradonačelnika Dugog Sela
Autor: Danijela Jalžabetić, 23. 5. 2014.

Glazbeno-kreativna skupina "Zvjezdani putevi" iz Osnovne škole Ivana Benkovića 22. svibnja 2014. godine nazočila je svečanom prijemu kod gradonačelnika Dugog Sela Stipe Velića, njegovog zamjenika Vlade Kruhaka i pročelnika za društvene djelatnosti Veljka Bertaka. U Gradskoj vijećnici okupila se pobjednička ekipa sastavljena od 22 učenice i učenika na čelu s nositeljicama projekta Sandrom Frančišković, prof. mentor, zaduženom za glazbenu izvedbu, Željkom Vlainić, prof., zaduženom za dramsku izvedbu, Ines Kereš, dipl.uč., zaduženom za plesnu izvedbu, Mirjanom Pavlić, dipl.uč., zaduženom za kostimografiju, Martinom Gracin, prof., zaduženom za scenografiju i Gabrielom Golubić, prof., suradnicom projekta.

„Čestitam od srca svima uključenima u ovaj projekt i pritom izražavam ponos i zadovoljstvo što ste Dugo Selo predstavili u najboljem svjetlu“, poručio je ovom prilikom gradonačelnik Velić, dodajući kako su dugoselski kreativci ispunili sva očekivanja – i više od toga.
Gradonačelnik je predložio skoru izvedbu pobjedničkog mjuzikla koja bi imala humanitarni karakter.
Naime, sav prihod dobiven prodajom karata bit će doniran za potrebe stanovništva u poplavljenim područjima Hrvatske, što su Briljantinci rado prihvatili. „To će biti doprinos od vas i od grada za najpotrebitije građane naše zemlje“, poručio je gradonačelnik.
Zamjenik gradonačelnika Vlado Kruhak također je izrazio čestitke i pohvale učenicima i cijeloj školi, profesorskom kadru. „Divim se vašem entuzijazmu u radu i nadam se kako će te istim koracima nastaviti i dalje“, navodi dogradonačelnik Kruhak. U ime skupine „Zvjezdani putevi“ Sandra Frančišković zahvalila se na financijskoj pomoći Grada, kao i cjelokupnoj podršci prilikom priprema za put do Sanrema. Nakon uručivanja prigodnih buketa i malih darova, uslijedilo je neformalno druženje s našim najmlađim dugoselskim ambasadorima kulture.