IZLET DRUGIH RAZREDA NA KLJUČIĆ BRDO
Autor: Marija Turk Sakač, 12. 6. 2014.

Učenici drugih razreda bili su na izletu 11. lipnja 2014. godine na seoskom gospodarstvu u Ključić Brdu, a posjetili su i Muzej Turopolja u Velikoj Gorici.

Pred nama je  bio velik izazov: izdržati na 35 Celzijevih stupnjeva i pritom uživati, ponešto naučiti, čuvati se žarkog sunca i vratiti se zdravi, sretni i zadovoljni. Dali smo sve od sebe, uprli svaki atom energije te uz pomoć lijepe prirode,tj. šume i hladovine u Ključić Brdu izdržali ovaj izlet i vratili se sretni i zadovoljni.

Na putu do Ključić Brda najprije smo se zaustavili u Muzeju Turopolja u Velikoj Gorici. Tu smo naučili gdje se prostire Turopolje i po čemu je dobilo ime – po izumrlom govedu zvanom tur koje je nekad prebivalo u ovim prostorima. Tu smo vidjeli kljove i zub mamuta, stare alate i nošnju, grbove ondašnjih turopoljskih plemenitaša i jedan veliki stari panj.

Nastavili smo put do Ključić Brda. U Ključić Brdu obišli smo poučnu stazu. Uz vodstvo zanimljivog vodiča koji je svojim pristupom pridobio svu pažnju učenika (tako da ni komarci nisu mogli pokvariti raspoloženje i interes), naučili smo štošta o životu šume, npr. o borbi među drvećem, o načinu na koji lisica ulovi ježa, o potrebi čuvanja prirode itd. Vidjeli smo jedan izvor, divlje svinje, koze, ovce i zečeve. Slijedio je ručak, sladoled i igra na uređenim terenima.

U poslijepodnevnim satima vratili smo se umorni, ali sretni i zadovoljni viđenim i doživljenim jer smo ostvarili naš cilj i izazov.

SLIKE