Ukupno: 920167
MEDVEDNICA ( 29.09.)
Autor: Krunoslav Sakač, 2. 10. 2014.

Jedan od rijetkih ovogodišnjih sunčanih dana, ( 29.09. ), učenici i učiteljice četvrtih razreda proveli su na Medvednici. Na svježem zraku obilježili su Europski dan bez automobila, Dan čistih planina i Međunarodni dan zaštite životinja.

Posjetili su Oltar domovine na kojem su čuli mnogo o povijesti našeg glavnog grada. Saznali su tko je bila Crna Kraljica i po kome je dobila ime. Popeli su se na južnu kulu s koje se pružao prekrasan pogled na cijeli Zagreb i dio županije. Nakon toga već pomalo umorni četvrtaši su krenuli prema  špilji Veternici. Kao pravi mali planinari blatnjavim šumskim  i strmim puteljkom popeli su se do špilje koja nas se uistinu dojmila svojom starošću, poviješću i i svime onime što do sada  većina nas nije vidjela. Odmah nakon ulaza pozdravilo nas je stotine šišmiša koji se već polako spremaju na zimski san. Hodajući špiljom vidjeli smo makete pračovjeka i kosti špiljskog medvjeda. Silazak do autobusa bio nam je nešto lakši, brži i pun dojmova.

Kući smo se vratili umorni, blatnjavi ali punih pluća jer smo dan proveli na „friškom“ zraku, suncu i puno toga naučili i vidjeli što u školi ne bismo mogli.

SLIKE

Učenici i učiteljice 4. Razreda !