Hagioterapija - poziv na predavanje
Autor: Branko Goleš, 3. 12. 2014.

Poštovani učenici, učitelji i roditelji,

Centar za hagioterapiju Dugo Selo, poziva sve učenike, učitelje i roditelje na tribinu antropološke medicine i hagioterapije pod nazivom „HAGIOTERAPIJSKI PRISTUP U RADU I SUŽIVOTU S DJECOM I MLADIMA“. Tribina će se održati u subotu 13.12.2014. s početkom u 16.00 sati  u holu OŠ „Ivan Benković“ u Dugom Selu.  Voditeljica tribine je Ana Perišić, mentorica i hagioasistentica sa dugogodišnjim stažom u radu s djecom i mladima koji su najosjetljivija skupina našeg društva.

Centar za hagioterapiju Split na čelu s gđom Anom Perišić je već četvrtu godinu za redom nositelj projekt pod nazivom: "Prevencija ovisnosti kod mladih hagioterapijskom metodom" te su prisutni u 40-ak osnovnih i srednjih škola te fakultetima, ustanovama socijalne skrbi i sportskim klubovima. Projekt  podržavaju resorna ministarstva: MOBMS, MZSS, MZ, MSPM te Vladin ured za sprječavanje bolesti ovisnosti, lokalna uprava mnogih gradova i županija u RH i u BiH, a od prošle školske godine i MZOS. Antropološka medicina i hagioterapija primarno su usmjerene na razvoj čovjeka kao specifičnog bića. One se bave čovjekovim patološkim stanjima koja se simptomatski često očituju kroz određene psihosomatske bolesti ili vanjskim fenomenima kao što su  uvredljivost, ogorčenost, potištenost, besmisao, ovisnost, strah, krivnja, agresivnost, depresija, nesigurnost.  Stoga hagioterapija ima svoju primjenu na svakom području ljudskog postojanja i djelovanja.

Predsjednica Centra za hagioterapiju Dugo Selo (CHDS)

Anđelka Knezović Svetec