Ukupno: 920169
Posjet Institutu za hrvatski jezik i jezikoslovlje
Autor: Danijela Jalžabetić, 13. 3. 2015.

U četvrtak 12. ožujka učenici šestog, sedmog i osmog razreda, polaznici dodatne nastavne hrvatskoga jezika te novinarske skupine, posjetili su Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje povodom obilježavanja Dana hrvatskog jezika.

Učenike su dočekale dr.sc.Ivana Matas Ivanković i dr.sc.Goranka Blagus Bartolec koje su im približile rad Instituta, pojasnile promjene u pravopisnim rješenjima objavljene u Hrvatskom pravopisu Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje te otkrile značenje imena i postanak prezimena prisutnih učenika.