Održano 19. gradsko Natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa
Autor: Danijela Jalžabetić, 16. 3. 2015.

Naša škola sudjelovala je s dvije ekipe na gradskom Natjecanju mladih Hrvatskog Crvenog križa koje se je održalo u Osnovnoj školi Stjepana Radića u Božjakovini  14. ožujka 2015. godine. Pod vodstvom mentorice Ane Srdinić naša škola natjecala se s ekipama „Braco i seke“ i „Castle“  te su osvojile prvo i treće mjesto. Za pobjedničku ekipu (Braco i seke) nastupili su: Lorena Lučić, Maria Vuletić, Anja Goleš, Karla Radoš, Paulo Borovec i Arijan Gavranović.

Na Natjecanju je sudjelovalo pet ekipa iz tri osnovne škole s našeg područja. Osim momčadi naše škole, natjecale su se i momčadi Osnovne škole Josipa Zorića iz Dugog Sela te momčad Osnovne škole Stjepana Radića iz Božjakovine.

Na ovom natjecanju provjeravala su se znanja o međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima, te znanja i vještina iz pružanja prve pomoći.  Na prvoj razini u Natjecanju je sudjelovalo 4362 učenika osnovnih i srednjih škola u 85 gradova diljem Hrvatske. (Podaci preuzeti s internetske stranice www.hck.hr)

Sada slijede pripreme za županijsko Natjecanje koje će se održati u Sisku 18. travnja 2015. godine.

Mentorici i učenicima čestitamo na ostvarenom  rezultatu  i želimo im puno uspjeha u daljnjem tijeku Natjecanja.