„Mislimo jedni na druge“
Autor: Danijela Jalžabetić, 23. 3. 2015.

Tijekom prošlog tjedna u našoj školi se održavala humanitarna akcija pod nazivom „Mislimo jedni na druge“. Nositelji projekta su vjeroučitelji. Cilj projekta je bio pomoći najpotrebnijima u našoj okolini te na taj način razvijati kod učenika osjećaj solidarnosti.

Učenici naše škole su prikupljanjem namirnica pomogli osobama bez doma i prihoda u Zagrebu.

20. ožujka 2015. prikupljene namirnice smo predali sestrama Majke Terezije u Zagrebu (Jukićeva 24). U sklopu njihovog samostana nalazi se pučka kuhinja i prenoćište za dvjestotinjak muškaraca i žena među kojima je i nekoliko nepokretnih i starijih osoba.

Na samom dolasku dočekao nas je velik osmijeh sestre Dobrile, koja nas je provela kroz samostan, pokazala kapelicu i prenoćište.

Sestre iz dana u dan gladnima otvaraju vrata svoje kuhinje, a napuštenima, beskućnicima pružaju smještaj. U tome im pomažu ljudi dobre volje i brojni donatori čija je pomoć jedini izvor materijalnog prihoda s kojim raspolažu, kao i mladi volonteri, studenti i srednjoškolci kojima guljenje krumpira, slaganje sendviča, pranje posuđa, dijeljenje toplog obroka kao ni suosjećanje s tužnim životnim pričama ne predstavlja nikakvu muku i problem. Pomažući, otkrivaju smisao ljudskog života koji se očituje u nesebičnom davanju i služenju drugima, kao što je to činio Krist.

Ponosni smo na učenike naše škole te zahvaljujemo roditeljima koji su se velikodušno odazvali ovoj akciji te pokazali osjetljivost i veliko srce za bližnje.

Karolina Hrastović