Ukupno: 920149
Susret s književnicom
Autor: Danijela Jalžabetić, 16. 11. 2015.

U ponedjeljak, 16. studenoga 2015. godine, je u školskoj knjižnici naše škole održan književni susret za učenike četvrtih razreda s književnicom Ivanom Simić Bodrožić. U prepunoj knjižnici književnica je svojim životnim pričama oduševila sve prisutne. Radoznalim četvrtašima književnica je čitala ulomke iz svog romana Hotel Zagorje, odgovarala je na njihova pitanja i na zanimljiv način pokušala je potaknuti naše učenike na uživanje u čitanju književnih djela.

Ivana Simić Bodrožić rođena je 1982. godine u Vukovaru. Završila je studij filozofije i kroatistike na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Za zbirku poezije "Prvi korak u tamu" dobila je nagradu Goran za mlade pjesnike te nagradu Kvirin za najbolju pjesničku knjigu autora do 35 godina (obje 2005.). Za roman Hotel Zagorje (2010) dobila je nagradu “Kiklop” za najbolje prozno djelo, Povelju uspješnosti “Josip i Ivan Kozarac” i “Kočićevo pero”. Roman je preveden na nekoliko jezika. Pjesme su joj objavljivane u domaćim i inozemnim književnim časopisima, izborima i antologijama. Trenutno piše novi roman.

Roman Hotel Zagorje je priča o njezinu odrastanju tijekom sedam godina prognaništva. Govori o neprekidnoj borbi za nekoliko kvadrata u kojima će živjeti s majkom i bratom te o stalnom iščekivanju novih vijesti o ocu. Književnica prikazuje glavnu junakinju koja se mijenja i odrasta, kao i cijelo društvo oko nje. Premda je odrastanje bolno u njemu  ne nedostaje smijeha, zaigranosti i  ljubavi.