Susret četvrtaša naše škole i spisateljice Ivane Simić Bodrožić
Autor: Krunoslav Sakač, 16. 11. 2015.

Povodom obilježavanja Dana sjećanja na grad Vukovar četvrtaši su ugostili poznatu spisateljicu, Ivanu Simić Bodrožić, rođenu u Vukovaru, a sada našu sugrađanku.

Spisateljicu su uz četvrtaše došli pozdraviti ravnatelj škole, školska knjižničarka, učenice osmog razreda Tea i Marija koje su pročitale  pjesmu spisateljice pod nazivom Soba 325, učenice sedmog razreda koje pohađaju dodatnu nastavu iz Hrvatskog jezika, učenici novinarske skupine naše škole, profesorice Ivana Šavuk, Jasmina Sverić, Danijela Jalžabetić te učiteljice i učitelj četvrtaša.

Zanimljiva pitanja učenika i još zanimljiviji odgovori spisateljice te slušanje ulomka djela Hotel Zagorje koji je sama spisateljica pročitala okupljenima sve prisutne je doveo do zaključka kako je važno poštivati različitosti te kako bi svijet bio ljepši bez sukoba i ratova.

učiteljica 4.b Sofija Štefanac Klobučar