Ukupno: 920196
Uspješno održana Proljetna biciklijada
Autor: Branko Goleš, 25. 4. 2016.

Po ugodnom vremenu i u dobrom društvu, u subotu 23. travnja je uspješno održana školska Proljetna biciklijada. Povodom Dana planeta Zemlje u suradnji s biciklističkim klubom Dugo Selo 2001. u 9 sati se u školskom dvorištu okupilo 107 sudionika biciklijade.

Većinu biciklista su činili učenici naše škole od 3. do 8. razreda, njih 90-ak. Pridružilo nam se i nekoliko roditelja naših učenika kao i nekoliko učenika OŠ Josipa Zorića. Organizatore su predstavljali učitelji naše škole te članovi Biciklističkog kluba Dugo Selo 2001. koji su nam bili izvrsna potpora i pomoć tijekom vožnje. Ovim putem zahvaljujemo na suradnji i policajcima PP Dugo Selo koji su osiguravali samu vožnju te priskakali u pomoć kada je to bilo potrebno. Posebnu zahvalnost upućujemo i gosp. Bruni Grubišiću koji je s kombijem pratio utrku i pomagao onima koji su doživjeli nezgode te ih prevozio njihovim kućama.

Odvozili smo gotovo 30 km uz nekoliko odmora što je bilo prilično zahtjevno za mlađe sudionike biciklijade. Upoznali su naši učenici tako svoj zavičaj jer dobar dio njih nikada ovako nije prošao kroz Ostrnu ili Črnec.

Trasa biciklijade: škola – Hrvatskog preporoda  –  Kopčevečka  –  Slunjska  –  Plitvička  –  Hrvatskog preporoda  –  Vukovarska  –  Predavčeva  –  Matije Gupca  –  Kolodvorska  –  Sajmišna  –  Oborovska  –  JOSIPA ZORIĆA  –  M. J. Zagorke  –  Nazorova  –  Osječka  –  T. Ujevića  –  Šaškovečka  –  Bencek  –  NOVO GROBLJE (odmor)  –  Kozinska  –  PRIJELAZ ULICE JOSIPA ZORIĆA PREMA OSTRNI  –  Rimski put  –  Zagrebačka  –  Velika Ostrna  –  Omladinska  –  Mala Ostrna (odmor)  –  Zagrebačka  –  Leprovica  –  Obedišće  –  prije nadvožnjaka skretanje udesno prema Črncu  –  Črnec Dugoselski  –  Dugoselska  –  Puhovo  –  B. Huzanića  (odmor u odvojku B. Huzanića ispod AUTO IVAKA)  –  PRIJELAZ ULICE JOSIPA ZORIĆA  –  Šaškovečka  –  I. G. Kovačića  –  Osječka  –  ZAGREBAČKA  –  Domobranska  –  gradski park.

Obzirom na iskazano zadovoljstvo sudionika najavljena je i sljedeća biciklijada za mjesec dana povodom Svjetskog dana sporta u suradnji s Osnovnom školom Rugvica.

Do sljedeće vožnje, uz sportski pozdrav!

SLIKE

Ravnatelj: