Učenici 4.b na nagradnom jednodnevnom izletu u NP Krka
Autor: Krunoslav Sakač, 19. 5. 2016.

Učenici 4.b razrednog odjela, svi odreda članovi skupine Mali ekolozi, ostvarili su besplatan ulaz u NP Krka jer su sudjelovali u prošlogodišnjoj humanitarnoj akciji „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“, u organizaciji Udruge oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske (UOLL) kojoj se pridružila i Javna ustanova „Nacionalni park Krka“ sa svojim sloganom za navedenu akciju „Odčepi čep za ulaznicu“.

Budući kako su učenici 4.b sakupili 16 kg plastičnih čepova, a minimalna količina je bila 10 kg, ostvarili su besplatan ulaz u NP Krka.

Na jednodnevni izlet su pozvali i  malog ekologa, jedinog učenika iz ostalih razrednih odjela četvrtog razreda, Marina Hrabara.

Svoj nagradni izlet su upotpunili i obilaskom lijepog grada Zadra te zaželjevši želju dodirujući palac Grguru Ninskom u malenom, ali znamenitom gradu Ninu.

Realizaciju  ovog sadržajnog jednodnevnog izleta pomogao je i Grad Dugo Selo sufinancirajući prijevoz jednim većim dijelom dok su roditelji doplatili ostatak.

U pratnji učiteljice Sofije Štefanac Klobučar i učiteljice Nikoline Piršljin iz 3.d te vodičice Tee učenici su se izvrsno proveli.

Učenici ekolozi se zahvaljuju i ravnatelju naše škole na tehničkoj podršci u organizaciji izleta.

Tekst i fotografije: Sofija Štefanac Klobučar