U 1.b obilježen Dan jabuka, 20.10.
Autor: Krunoslav Sakač, 24. 10. 2016.

Povodom Dana jabuka u 1.b je taj dan bio integrirani dan.

Učenici su započeli integrirani dan gledanjem kratke lutkarske predstave Kruška i jabuka koju su izvele učenice Lea, Lora i Noa.

Nastavili su aktivnosti opisivanjem domaće jabuke, ubrane na Martin bregu, a nakon opisivanja jabuke se  upoznali s raznim sortama jabuka koje su im prikazane na projektnom platnu.

Ponovili su znanja dobivena u vrtiću i „maloj školi“ o važnosti voća, a tako i jabuke za naše zdravlje te naučili izreku staru: Na dan bar jednu jabuku treba jesti pa dugo nećeš doktora sresti.

Nakon izreke su se upoznali s pjesmom Pjesma o jabuci. Pročitala ju je Lora koja već zna sva slova. Učenici su izrazili svoje dojmove o pjesmi te zaključili kako su saznali i za kompot od jabuka.

Brzo je vrijeme proteklo, a tada je uslijedio ulazak roditelja u učionicu koja je u trenu postala mjesto osoba izrazitih kulinarskih vještina. Roditelji i učenici su zajedničkim snagama miksali voće i pripremali prirodni sok, rezali voće i pripremali voćnu salatu, donijeli kompot od jabuka koji su nam skuhale naše vrijedne školske kuharice i ulijevali ga u plastične čaše.

Sve se kušalo i jelo kao i raznovrsni kolači koji su doneseni baš za Dan jabuka.

Učenici su bili oduševljeni kao i roditelji ovako provedenim danom u školi.

Hvala roditeljima na pripremi kolača te na dolasku na radionicu pripreme slastica za djecu!

Hvala našim tetama kuharicama na ukusno pripremljenom kompotu!

Hvala učenicima 1.b na izvrsnom ponašanju i vrijednom pomaganju roditeljima!

SLIKE

Tekst i fotografije: učiteljica 1.b, Sofija Štefanac Klobučar