OBAVIJEST - Predstavljanje zanimanja roditelja u 2.d razredu
Autor: Krunoslav Sakač, 9. 3. 2018.

Učenici drugih razreda su u programu iz Prirode i društva učili zanimanja ljudi

pa su tako u 2.d razred došli roditelji naših učenika koji su predstavili svoja zanimanja.

Učenici su mogli saznati od gđe Čolić što radi grafički dizajner i kako boje,slike i slova utječu na prodaju proizvoda,ali i štetnost reklama koje negativno djeluju na mlade ljude.

Gđa Bukša Lojna prikazala nam je rad odgojiteljice u dječjem vrtiću kroz reciklirane materijale koje je sama izradila  te je animirala djecu kroz dvije lijepe i edukativne igre.

Gđa Jelić je predstavila zanimanje računovođe kroz jednostavne matematičke primjere,ali je učenicima pokazala i pribor potreban za rad: registratore,klamerice,papire u boji,ali i potrebne zakone koji joj pomažu da što bolje obalja svoj posao.

Na kraju je svoje zanimanje predstavio i naš dugoselski slastičar gospodin Vršić.

On je pokazao pribor koji koristi u izradi slastica,ali i knjigu s tortama koje posjetitelji njegove slastičarnice mogu naručiti.Pred djecom je ukrasio nekoliko malih tortica koje su dobili na dar ovomjesečni rođendanski slavljenici.

David Pakšec je predstavio zanimanje svoje majke kroz kratak filmić o izradi tetra pak ambalaže jer majka nije bila u mogućnosti doći na sat i tako nas je naš David zainteresirao za reciklažu i posvjestio nam  koliko je važno brinuti o našoj Zemlji.

Učenici su bili oduševljeni predstavljanjem roditelja i učenika i ovim putem zahvaljujemo svima koji su došli i učinili učenje zanimljivim.

Pogledajte i slike.

Sonja Nekić,učiteljica 2.d razreda