Terenska nastava drugih razreda – Promet u gradu
Autor: Marija Turk Sakač, 10. 4. 2014.

U srijedu 9. travnja 2014. učenici drugih razreda OŠ „Ivan Benković“ posjetili su prometnice grada Zagreba u sklopu terenske nastave iz predmeta priroda i društvo.

Najprije smo iz naše škole autobusom otišli do Zračne luke Zagreb. U Zračnoj luci Zagreb upoznali smo se s poslovima zaposlenika u zračnoj luci, kao i s procedurom koju treba proći želi li se putovati zrakoplovom. Tako su nas upoznali sa preuzimanjem i kontrolom prtljage, kontrolom putnika po izlasku iz putničke zgrade, prostorom za boravak i posebne potrebe putnika. Vozili smo se autobusom po stajanci i obilazili parkirane zrakoplove. Vidjeli smo zrakoplove domaćih i stranih kompanija te male sportske zrakoplove. Saznali smo razliku između Zračne luke Zagreb i Croatie Airlinesa. Iznenadio nas je podatak da u zračnoj luci važne poslove imaju i životinje: ptice sokoli i psi. Imali smo prilike vidjeti i slijetanje zrakoplova Croatia Airlinesa.

Autobus nas je zatim odvezao do Željezničkog kolodvora Velika Gorica. Vlakom smo doputovali do Glavnog kolodvora Zagreb te razgledali njegove perone i vlakove, a posebno staru lokomotivu, kao i šaltere za informacije i prodaju karata.

Zatim smo autobusom otišli do Autobusnog kolodvora Zagreb i upoznali se s njegovim peronima, šalterima za informacije i prodaju karata te pronašli vozni red po kojem autobusi voze.

Nakon toga, puni dojmova i novih spoznaja, vratili smo se autobusom u školu.

SLIKE