Učenici osmih razreda u posjetu zajednici Cenacolo
Autor: Marina Periša, 11. 10. 2014.

U ponedjeljak, 6. listopada 2014. posjetili smo zajednicu Cenacolo u Vrbovcu. S nama su u pratnji išle vjeroučiteljica Ružica Havaić  i prof. Marina Periša.

Dočekali su nas voditelji Zajednice, te su nam pokazali svoje prostorije koje imaju unutar dvorca. Voditelji su nas upoznali s ulogama i zadacima članova zajednice. Iznenadilo nas je kako članovi skromno žive. Zatim smo otišli u kapelicu gdje smo slušali svjedočanstva dvojice mladića koji se odvikavaju od ovisnosti. Članovi zajednice kroz disciplinu u dnevnim aktivnostima, ali i kroz molitvu polako doživljavaju promjenu na bolje, mnogi otkrivaju svoje talente koji su prije zbog neurednog života bili sakriveni. Bilo je zanimljivo vidjeti da su sve slike u kapelici kao i klupe izradili članovi Zajednice Cenacolo.

Svojim svjedočanstvima su nas potakli na razmišljanje o našem životu i školi, obitelji i slobodnom vremenu. Upozorili su nas na opasnost od raznih ovisnosti koje nas mogu dovesti do velikih problema. Nakon svjedočanstva obišli smo i njihove radionice u kojima izrađuju razne predmete kao i njihovo poljoprivredno gospodarstvo.

Na kraju posjeta članovima zajednice Cenacolo uručili smo humanitarni prilog koji smo skupili prije putovanja (živežne namirnice, higijenske potrepšine i sl.).

Lorena Lučić, 8.b