Drugi razredi na terenskoj nastavi u Zagrebu
Autor: Krunoslav Sakač, 22. 3. 2016.

18.03.2016. drugi razredi bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu. Posjetili su Hrvatsku poštu u Branimirovoj ulici i Muzej pošte i telekomunikacija u Jurišićevoj ulici.

Na pošti su naučili kako poslati razglednicu ili pismo, kako pravilno poslati paket te su vidjeli kako se razvrstavaju pisma pomoću strojeva. Ti brzi strojevi su ih oduševili. Teške vreće (oko 20 kg) pune pisama dizalicom se dopremaju u vozila koja će ih voziti u gradove po čitavoj Hrvatskoj. Neki učenici su odjenuli poštarska odijela i na ramena stavili teške poštarske torbe te glumili male poštare. U muzeju su se upoznali s načinom telefoniranja u prošlosti i mnogim starim predmetima. Vidjeli su stare poštanske sandučiće, prigodne žigove, poštanske trube i druge razne predmete. Između ostalog vidjeli su stare telefonske centrale i telefone, a naučili su i kako funkcioniraju. Zanimljive su im bile stare razglednice, štapić za pisanje pisama, poštanske markice i poštanski rog. Također su prošetali Europskim trgom gdje su se fotografirali i dobro zabavili.

SLIKE

Učiteljice drugih razreda