15.01.2021. 14:02
Istraživanje tržišta – poziv na sastanak
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – poziv na sastanak appeared first on CARNET .

Hrvatski jezik

Zašto nam se svidio mali lord?

Mali lord Fauntleroy postao je dio 6.b razreda. Ne, nije riječ o šali. Naime, kroz istoimeno lektirno djelo ovaj je sedmogodišnji dječak, iako samo književni lik,  ostavio na učenike snažan dojam. Nakon usmene i pismene analize na satu hrvatskoga jezika, učenici su nastavili proučavati ovo književno djelo u sklopu dodatne nastave. Rješavajući kvizove, iščitavajući pojedine dijelove romana te naposljetku i likovnom radionicom i filmskom projekcijom, dobro smo upoznali ovog simpatičnog mališana. Njegova djetinja iskrenost, prirodna ljubaznost, toplina, nesebičnost, hrabrost i pravednost podsjetili su nas na prave kvalitete kojima trebamo težiti.

A evo i nekoliko misli koje su nas se osobito dojmile čitajući ovaj roman.

Uvijek pamtite one koji su dobri prema vama.

Samo uvijek budi dobar, hrabar, ljubazan i iskren i nikada nećeš nikoga povrijediti dok god si živ. (majčin savjet upućen Cedricu, budućem malom lordu)

Ivana Šavuk, prof.

Više slika pogledajte u Foto-galeriji