Učenici drugih razreda posjetili Ekopark Krašograd
Autor: Danijela Jalžabetić, 25. 5. 2016.

Učenici drugih razreda naše škole u pratnji svojih učiteljica, posjetili su 9. svibnja 2016. godine Eko park Krašograd. Ekopark Krašograd je destinacija koja, nakon svakodnevnih obaveza, pruža avanturistima, znatiželjnicima i putnicima namjernicima relaksaciju u okruženju seoske idile.

Djeca su vlakićem prošla kroz park  te su stigli do zoološkog vrta gdje ih je dočekao veterinar te im pokazao životinje koje su učenici zatim hranili i fotografirali. Zatim su stigli do paviljona gdje su pratili put „Od polja do stola“, odnosno put nastajanja proizvoda od biljke koje su vidjeli na polju tijekom vožnje vlakom, zatim njenog ploda (zrno kukuruza ili pšenice), preko brašna, pa sve do kruha u čijoj su pripremi i izradi sudjelovala i sama djeca. Nakon toga došlo je vrijeme za igru. Tako su se djeca mogla iskušati u mužnji mehaničke kravice, utrke na mehaničkim konjićima, trčanje kraševe slatke alke, potezanje konopa, prebacivanje obruča preko Bananka, skakanje u vrećama… Naravno, na red je došla i dodjela diploma najuspješnijima. Nakon ručka, gdje su djeca mogla kušati kruh koji su napravili, stigle su i zabavne aktivnosti; druženje s maskotama Životinjskog carstva, zabava na dječjem igralištu, razni sportovi, vožnja brodićem po jezerima te potraga za skrivenim slatkim blagom. Nakon vrlo zabavnog dana, djeca su krenula kućama, noseći sa sobom mnogo uspomena i doživljaja za ispričati.

Nika Gavranović, 6.d