Putovanje predstavnika učeničke zadruge „Martinovac“ u sklopu međužupanijske suradnje učeničkih zadruga Zagrebačke i Međimurske županije
Autor: Danijela Jalžabetić, 11. 11. 2018.

Predstavnice učeničke zadruge naše škole, učenice Jaša Jadin Zdešić (6.d) i Jana Ferčec (6.d) u pratnji učiteljice likovne kulture, Martine Gracin, posjetile su 8. i 9. studenoga 2018. godine grad Čakovec i susjednu Belicu. Ovo dvodnevno putovanje bilo je dio tradicije međužupanijske suradnje učeničkih zadruga škola naše županije sa susjednim županijama.

Ove godine domaćin je bila OŠ „Belica“ u Belici gdje su srdačni domaćini pripremili niz edukativnih radionica. Putovanje je uključivalo i posjet  Centru za rad s djecom s posebnim potrebama u Belici gdje se mogla vidjeti i njihova likovna radionica. Pored toga, putovanje je uključivalo i razgled Muzeja Međimurja u Čakovcu, multimedijalni prikaz rada starih mlinova u Mlinu na Muri  te vožnju na skeli.

Ovo putovanje je pružilo niz novih iskustava, a omogućilo je i stjecanje novih prijateljstava te produbljivanje starih.