Svestrani „Briljantinci“
Autor: Danijela Jalžabetić, 13. 4. 2014.

Školski projekt mjuzikl „Briljantin“ prošao je u završnicu u San Remu na opće oduševljenje svih u našoj školi, a posebno voditeljica projekta  Sandre Frančišković, Željke Vlainić, Mirjane Pavlić i Ines Kereš i učenika koji sudjeluju u izvedbi.

Svi uključeni u ovaj projekt trude se prikupiti potrebni novac kako bi otputovali u Italiju. Nakon premijere koje su oduševile naše Dugoselce, „Briljantinci“gostuju po školama i izvode svoj mjuzikl. Osim što pjevaju, plešu i glume „Briljantinci“ su kročili nogom i modnom pistom (u subotu, 5. travnja u Garden Mallu), a sve s ciljem da prikupe dovoljno novca da otputuju u San Remo.

Pohvale za sav uloženi trud stižu sa svih strana, no ona koja ih je najviše oduševila u posljednjih nekoliko dana jest predsjednika Republike Hrvatske gospodina Ive Josipovića.

Njegovo pismo podrške mnogo znači malim kreativcima i svima koji su već od ranije ponosni na naše male bistre glave i njihov talent.