Benkovići pod maskama
Autor: Danijela Jalžabetić, 9. 2. 2016.

Učenici i djelatnici naše škole na pokladni utorak, 9. veljače 2016. godine, barem na jedan dan mogli su postati netko drugi. Tako su hodnicima naše škole prošetali anđeli, princeze, gusari, likovi iz poznatih igranih i animiranih filmova i neki nepoznati likovi koji su nadahnuli učenike da se u njih maskiraju. Školskim hodnicima čulo se mnogo smijeha i veselja, a pod odmorom se čak i zaplesalo.

Naš najpoznatiji karneval je Riječki karneval. Riječkim karnevalom kao i svim karnevalima u bližoj okolici Rijeke dominiraju Zvončari. U kontinentalnom dijelu Hrvatske najpoznatiji je Samoborski fašnik. On se održava već 190 godina i među najstarijim je i najvećim hrvatskim pokladnim svečanostima.

Najpoznatiji svjetski karneval  je onaj u Rio de Janeiru koji svake godine privlači velik broj posjetitelja. U Belgiji u, gradu Binche, svake se godine na pokladnu nedjelju, ponedjeljak i utorak održava karneval star 600 godina. U susjednoj Mađarskoj najpoznatiji karneval održava se u gradu Mohaču i zove se Pohod bušara.

Katarina Kramer i Josip Ratković, 6.c