U susret Uskrsu
Autor: Branko Goleš, 23. 3. 2016.

Učenici naše škole sudjelovali su i na ovogodišnjoj likovnoj radionici „U susret Uskrsu“ održanoj 19. ožujka u Perivoju grofa Draškovića. Lijepo vrijeme išlo je na ruku sudionicima ove manifestacije koju 8. godinu za redom organizira Turistička zajednica Grada Dugog Sela.

U samom ukrašavanju pisanica pokazali smo zavidnu vještinu i raznovrsnost ideja te je „Pisanica iz Male škole kukičanja“ mješovite skupine učenika 1.- 4. razreda naše škole osvojila prvo mjesto u kategoriji škola. Inače, Malu školu kukičanja u školi provodimo tijekom ove cijele školske godine u sklopu projekta "Učimo rukama" pod stručnim vodstvom kolegice Karoline Doutlik, a uz potporu učiteljica razredne nastave Ljiljane Katić, Tihane Lilić, Mirjane Pavlić, Ljerke Ivanović i Sonje Nekić. I drugo mjesto pripalo je našim učenicima. Pisanicu „Minion“ po uzoru na lik iz crtića, oblikovale su i ukrasile vrijedne ruke učenika 3 c. razrednog odjela i njihove učiteljice Tihane Lilić. Čestitamo nagrađenim učenicima i njihovim učiteljicama, ali i ostalim skupinama koje su sudjelovale  na ovoj radionici jer na ovakvim je događanjima ipak najvažnije – sudjelovati!