KLOKAN BEZ GRANICA – konačni rezultati Natjecanja
Autor: Danijela Jalžabetić, 4. 5. 2016.

Rezultati Natjecanja najbolje plasiranih učenika  objavljeni su na mrežnim stranicama Hrvatskog matematičkog društva, a ostali sudionici mogu svoj plasman saznati kod povjerenika škole nakon preuzimanja nagrada. Na Natjecanju je sudjelovalo 509 osnovnih škola i 38 634 učenika iz cijele Hrvatske.

10% najbolje plasiranih u Hrvatskoj (Brojevi ispred imena predstavljaju mjesto koje su učenici ostvarili u Hrvatskoj.)

Pčelice

23. Petrović Kovačić Lel

23. Glavaš Lea

Ecolier

36. Klarić Sara

57. Škrtić Lucija

60. Gradečki Magdalena

Benjamin

16. Nika Gavranović

37. Antunović Sara

69. Goleš Anja

Natjecanje „Matematički klokan“ održalo se u našoj školi, u četvrtak, 17. ožujka 2016. godine, s početkom u 12:30. Na  natjecanju je sudjelovalo stotinjak učenika od drugih do osmih razreda, podijeljeni u skupine Ecolier, Benjamin, Cadet, Junior, Student, Pčelice i Leptirići. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. Sastoji se od 12 zadataka za skupine Pčelica i  Leptirić, odnosno 24 zadatka za sve ostale skupine. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan. Motto igre - natjecanja "Matematički klokan" je: bez selekcije, eliminacije i finala. Udruga "Klokani bez granica" međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja Europskih zemalja. Njezin je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Matematički klokan" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Nika Gavranović, 6.d