Održana akcija „Zelena čistka – jedan dan za čisti okoliš“ u našemu gradu
Autor: Danijela Jalžabetić, 23. 4. 2016.

Povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje 22. travnja 2016. godine učenici sedmih i osmih razreda naše škole pridružili su se akciji čišćenja okoliša koju je organizirao grad Dugo Selo. Grad se i ove godine pridružio kampanji  udruge Žmergo “Zelena čistka – jedan dan za čisti okoliš” u sklopu projekta “Let`s do it Croatia”, dijela globalne akcije World Cleanup. U održanoj akciji kojom je koordiniralo komunalno redarstvo, sudjelovalo je pedesetak učenika iz obje osnovne škole zajedno s ravnateljima škola i nastavnicima. Mladim volonterima pridružio se zamjenik gradonačelnika Pavo Jakovljević.

Čistilo se na desetak lokacija u gradu. Skupljeni otpad odmah se sortirao na deponij, a osim miješanog komunalnog dovezeno je i dosta glomaznog otpada. Cilj ove akcije je uključivanje građana i udruga u akciju čišćenja i uklanjanja otpada iz prirode kao i podizanje razine svijesti o čistom okolišu i osvještavanje važnosti primarnog odvajanja otpada.

Nika Gavranović, 6.d