Crveni križ – nastanak i djelatnost
Autor: Krunoslav Sakač, 11. 5. 2016.

8. svibnja obilježava se Svjetski dan Crvenog križa i Crvenog polumjeseca u znak počasti Henryju Dunantu, utemeljitelju Međunarodnog pokreta Crvenog križa i Crvenog polumjeseca.

Tom prigodom i u našoj školi učenici prvih razreda, njihove učiteljice uz pomoć gospođe Gordane Kocaj, predsjednice Crvenog križa Dugo Selo, obilježili su taj dan.

Gospođa Gordana Kocaj održala je prvašićima poučno predavanje o nastanku Crvenog križa, njegovoj povijesti i ulozi u svakodnevnom životu na njima primjeren način.

Učenici su sa zanimanjem slušali, pogledali nekoliko kratkih filmova, a nakon toga gaspođu Kocaj obasuli pitanjima. Jedan od zanimljivijih dijelova bio im je pružanje prve pomoći unesrećenom gdje su se i oni našli u ulozi kako pomoći drugome.

Na kraju svi smo se lijepo zahvalili gospođi Kocaj i poželjeli joj puno uspjeha u daljnjem radu.

SLIKE

Željka Šoštarčić Lauš