Svečano obilježen Dan Europe
Autor: Danijela Jalžabetić, 11. 5. 2016.

Povodom obilježavanja Dana Europe 9. svibnja 2016. godine u knjižnici naše škole održan je svečani program na kojem su nazočili gradonačelnik Dugog Sela Stipe Velić, njegov zamjenik Pavo Jakovljević, gradski pročelnici Mladen Šestan i Veljko Bertak, dugoselski župnik Slavko Kresonja, ravnateljice: OŠ Josipa Zorića Mara Mamuza, Dječjeg vrtića Dugo Selo Draženka Sesan, Srednje škole Dugo Selo Darinka Svetec, Centra za socijalnu skrb Dugo Selo Nada Petković te gošća, ravnateljica Osnovne škole prof. Franje Viktora Šignjara iz Virja Marica Cik Adaković. Svečanosti je nazočilo i tridesetak učenika iz OŠ Josipa Zorića, OŠ Ivana Benkovića i OŠ prof. Franje Viktora Šignjara zajedno sa svojim učiteljima.

Na početku prisutnim gostima dobrodošlicu je izrazio gradonačelnik Dugog Sela Stipe Velić te ravnatelj naše škole prof. Branko Goleš koji je najavio kratak prigodni program učenika naše škole i članova KUD-a Preporod. Izvrsno predavanje na temu "Sveti Martin, Europljanin" ovom je prigodom održao vlč. Slavko Kresonja.

Učenice osmog razreda, Nikola Barilić i Dora Pavlić, pripremile su izlaganje na temu „Kulturna baština Hrvatske“, a učenice Petra Cik, Lea Hrženjak, Martina Tišljar i Dora Kolarić iz OŠ prof. Franje Viktora Šignjara iz Virja predstavile su projekt o migracijama stanovništva iz njihovog mjesta pod nazivom „Ostal bom tu za navek“.

Po završetku prigodnog programa prisutni učenici su sudjelovali na radionicama iz likovne kulture i geografije. Suradnja naše škole s OŠ prof. Franje Viktora Šignjara iz Virja i produbljivanje prijateljstva između dviju škola nastavlja se i programom razmjene učenika koji su pokrenuli ravnatelji dviju škola. Tako su učenice Lea Hrženjak i Martina Tišljar na dva dana postale učenice naše škole, a učenice Nikola Barilić i Dora Pavlić imat će priliku na dva dana otići u Virje.

Lei i Martini želimo ugodan boravak u našoj školi i da iz našega grada ponesu mnoštvo lijepih uspomena.

Nika Gavranović, 6.d

SLIKE