Biciklijada povodom Svjetskog dana sporta
Autor: Branko Goleš, 18. 5. 2016.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana sporta Osnovna škola „Ivan Benković“ u suradnji s Osnovnom školom Rugvica te biciklističkim klubom Dugo Selo 2001. organizira Biciklijadu u petak, 27. svibnja 2016. godine s početkom u 9:00 sati. Pozivu su se odazvali i učitelji i učenici iz OŠ Josipa Zorića te OŠ "Stjepan Radić" iz Brckovljana sa svojim učenicima tako da svojim primjerom pokušamo potaknuti sve naše učenike na rekreativno bavljenje sportskim aktivnostima. Osim toga, vrijedno truda organizacije jest i međusobno upoznavanje i druženje kako naših učenika tako i učitelja.

S obzirom na zahtjevnost ture predlažemo da mogućnost sudjelovanja u biciklijadi pružimo učenicima 4. – 8. razreda, kao i zainteresiranim roditeljima naših učenika. U pratnji biciklista bit će i članovi BK Dugo Selo 2001. Biciklijada nema natjecateljski već isključivo rekreativni karakter. Napominjemo da bicikle prije vožnje treba pregledati i utvrditi jesu li primjereni za trasu ove duljine. U tom smislu podršku i logistiku (po potrebi) pružit će nam prijatelji iz BK Dugo Selo, odnosno djelatnici specijalizirane trgovine VIVA sport iz Dugog Sela.

Kod Lovačkog doma u Oborovu bismo se dobro odmorili, pojeli, osvježili, podružili, poigrali te nakon određenog vremena krenuli prema svojim školama istim putem natrag.

PRIJEDLOG TRASE BICIKLIJADE – PETAK, 27.05.2016.

START U 8:45 SATI:  dvorište OŠ „Stjepan Radić“

Školsko dvorište  –  Donje Dvorišće  –  Lukarišće  –  Tome Kapitana  –  Tome Košćeca  –  Kozinska  –  Ante Starčevića  –  Šaškovečka  –  Josipa Zorića  –  dvorište škole OŠ Josipa Zorića.

START U 9:00 SATI:  dvorište OŠ „Ivan Benković“

Hrvatskog preporoda  –  Vukovarska  –  Predavčeva  –  Matije Gupca  –  Kolodvorska  –  Sajmišna  –  Oborovska  –  Josipa Zorića  –  dvorište OŠ Josipa Zorića.

START OKO 9:20 SATI:  dvorište OŠ Josipa Zorića

Dvorište OŠ Josipa Zorića  –  Bože Huzanića  –  Dugoselska (Črnec Dugoselski)  –  Zagrebačka  –  Rugvička  –  Dugoselska (Rugvica)  –  dvorište OŠ Rugvica.

START OKO 10:00 SATI:  dvorište OŠ Rugvica

Dvorište OŠ Rugvica  –  Savska cesta  –  Stara cesta uz Savu  –  Lovački dom.