Benkovići na Susretu đaka glazbenjaka
Autor: Danijela Jalžabetić, 23. 5. 2016.

Zbor, instrumentalni i plesni ansambl naše škole nastupio je na Susretu đaka glazbenjaka. Ove godine održala su se tri Susreta: u Križu, Križevcima i Zagrebu, na kojima se okupilo preko 530 đaka glazbenjaka. Naši su Benkovići, zbor, instrumentalni i plesni ansambl, nastupili 12. svibnja 2016. i predstavili se u prepunom Klubu Kulture u Križevcima pod reflektorima i svjetlima „disco kugle“. Izveli su tri točke: Iznad duge, iz Čarobnjaka iz Oza,  Suzanu, američku country pjesmu i Line dance, po kojem je naša škola jedinstvena, uz pjesmu Rock around the clock.

Učenici od petih do osmih razreda naše škole, kao i učenici još sedam škola, uživali su i družili se u  odličnom spoju glazbe, plesa i zabave.

Organizator Susreta je dugoselska Glazbena udruga Opus koja već četvrtu godinu zaredom uspješno realizira suradnju sa mnogim osnovnim školama.

Sjetimo se, naša škola bila je domaćin 2. susreta đaka glazbenjaka 2014. godine.

Đaci glazbenjaci s oduševljenjem su prihvatili poziv na Susret i prepustili se notama i ritmu glazbe, te izrazili želju da se slično druženje ponovi što prije.

Zahvaljujemo na suradnji gradu Dugo Selo, Školskoj knjizi, Titanu d. o. o., kao i tati Mariju Kociperu, koji je to sve ovjekovječio prekrasnim fotografijama.

SLIKE