Terenska nastava učenika drugih razreda
Autor: Danijela Jalžabetić, 3. 6. 2016.

1.6.2016. učenici drugih razreda Osnovne škole " Ivan Benković " u Dugom Selu na terenskoj nastavi su upoznali vode u svom zavičaju. Proljeće ih na početku nije poslužilo sunčanim vremenom, ali se zato na svom odlasku odužilo lijepim danom. Posjetili su veliku tekućicu Savu u Oborovu te se skelom prevezli na drugu stranu.

Od stajacica su vidjeli jezero Bajer, a gospodin Fuks ih je osim njega upoznao i s ostalim vodama našeg zavičaja. Također su vidjeli biljke i životinje koje žive u ili uz vode te saznali kako međusobno utječu jedni na druge,  a neizostavan je bio i utjecaj čovjeka. Susreli su se i s prepariranim kapitalcima Bajera, a isto tako i s peharima koji svjedoče o uspjesima Sportskog ribolovnog društva Dugo Selo.
Nakon igre u njihovom parkiću i nogometnom igralištu, osvježeni sladoledom, vratili se u školu.

učiteljica Ljiljana Katić