Jumicar u našoj školi
Autor: Krunoslav Sakač, 14. 3. 2017.

Kako bi naši učenici bili što sigurniji na putu od kuće do škole i obrnuto u četvrtak 9.03.2017. u našoj školi je organiziran program prometne kulture za najmlađe pod nazivom Jumicar. Program je organiziran za učenike drugih razreda. Iskustvo milijuna djece diljem Europe potvrđuje originalnost i jedinstvenost ovakvog načina edukacije.

U školskoj knjižnici učenici su prisustvovali predavanju o prometnoj kulturi. Ponovili su kako se trebaju ponašati u prometu i na što sve trebaju paziti na putu od kuće do škole. Nakon toga s nestrpljenjem su izašli u školsko dvorište gdje su ih dočekali policajci, vatrogasci, djelatnici dugoselskog Crvenog križa i ono najvažnije, autići kojima su samostalno upravljali.

Veselju nije bilo kraja. Koliko smo svi zajedno uživali i dobro se zabavili možete pogledati u fotogaleriji.

Željka Šoštarčić Lauš