Ukupno: 920256
Veliki uspjeh naših Ančijevaca
Autor: Krunoslav Sakač, 17. 5. 2017.

Učenici naše škole nastupili su na Festivalu dječjeg glazbenog stvaralaštva u organizaciji Glazbene udruge Opus, koji se održavao 12. – 13. svibnja 2017. u Muzeju za suvremenu umjetnost u Zagrebu. Naravno da su i ovaj put naši Benkovići odradili sjajan posao. S mjuziklom „Anči“ kojeg su tijekom više od godinu dana pripremali sa svojim profesoricama Sandrom Frančišković i Larisom Kramer, osvojili su srca publike, ali i prosudbenog povjerenstva koje im je dodijelilo prvu nagradu s ukupnim drugim po redu brojem osvojenih bodova.

Na Festivalu je nastupilo sedam osnovnih škola sa svojim mjuziklima. Djeca iz Molva, Jastrebarskog, Varaždina, Osijeka, Tenje i Buja kao i naši Ančijevci pokazali su zavidan telent i velik trud uložen u svoje mjuzikle. Jedni smo druge bodrili, smijali se, zabavljali pa čak i pustili suzu. Kad smo već kod suza radosnica, najviše su ih ronili učenici OŠ Tenja jer su dobili prvu nagradu s najvećim brojem osvojenih bodova za svoj mjuzikl „Paroščić putuje svijetom“.

Naši kolege iz Molva su „ Pjesmom raspršili oblake“ kao prvi izvođači. Zatim smo nastupili mi Benkovići sa svojom „Anči“ koju je najviše popratio ovacijama član prosudbenog povjerenstva popularni pjevač Goran Karan. Zatim su slijedili učenici iz II.OŠ Varaždin s dojmljivom izvedbom mjuzikla Ljepotica i zvijer. Doista impozantna menažerija mjuzikla „Kralj lavova“ koji je brojio čak četrdeset izvođača iz OŠ Ljubo Babić iz Jastrebarskog plesom i ritmom odvela nas je u afrička divlja prostranstva. O tenjskom „Paroščiću koji putuje svijetom“ može se reći da je pjesmom, plesom, kostimografijom i predivnim autorskim pjesmama opravdano osvojio prvo mjesto po broju bodova jer je svaki segment njihovog nastupa bio dotjeran i svi izvođači su bili podjednako angažirani na pozornici kao istinski tim. Ne smijemo zaboraviti ni sjajnu „Šumu Striborovu“ u kreaciji naših kolega učenika i profesora iz OŠ August Šenoe iz Osijeka. Zanimljivo je spomenuti lik sina iz popularne bajke Ivane Brlić Mažuranić koje je na sve molbe i zaklinjanja svoje majke odgovarao s „Ignore!“ Ipak, posebno mjesto zaslužuje mjuzikl OŠ Mate Balote iz Buja. Umjetnički dojam koji su mladi Istrijani ostavili na sve nas bio je doista impresivan. Priča o „Čaroliji Crnog vrta“ dočarala nam je sukob prirode i čovjeka, vilinskog svijeta i civilizacije, legende i zbilje kao i lijepu istarsku čakavštinu i melodije nadahnute istarskom folklornom baštinom.

Lijepo je bilo sve to gledati, družiti se, razmjenjivati iskustva, ali nije loše ni osvojiti prvu nagradu. Tako nam barem kažu naši Ančijevci. Goran Karan je u svom završnom govoru istaknuo da je šteta što uopće i postoje nagrade kad su svi pokazali tako veliki talent, trud i umjetnički domet. Svatko je donio dašak svoje sredine, svog temperamenta, svoje srce na pozornicu, ali je svaki od nas natjecatelja i izvođača nešto naučio i dajući cijelog sebe obogatio druge. Najveća nagrada je ipak ona koja ne piše ni na jednom papiru. To su prošlog petka iskusili naši Ančijevci na Festivalu dječjeg glazbenog stvaralaštva. Kada vidite na djelu tu radost kojom pršti dječje stvaralaštvo, kada vas nadahne entuzijazam vaših kolega profesora, dobijete snažnu injekciju optimizma s dugoročnim djelovanjem.

Ovo je link sa fotkama...

prof. Larisa Kramer